News  > Boys Varsity

 

03/27/04

Democrat and Chronicle


McDonald's basketball all-stars

(March 27, 2004) — McDonald’s rosters for today’s all-star high school basketball games at Rochester Institute of Technology.

BOYS

Gold Team

Jacob Presutti (Genesee Valley), Marques Williams (Harley-Allendale-Columbia), Dan Carlson (Attica), Patrick Thomas (Wheatland-Chili), A.J. White (Bishop Kearney), Jamar Gray (Bishop Kearney), David Gardner (Wellsville), Mark Schaller (Greece Athena), M.J. Njoku (Irondequoit), Chris Shalvoy (Pittsford Mendon), Joe Canori (Webster Thomas), Adam Heins (Prattsburgh), Ryan Weser (Marion). Coaches: Rob Blackwell (Harley-Allendale-Columbia), Dan West (Attica).

Red Team

Kenny Davis (Edison), Jack Leasure (McQuaid), Jim O’Sullivan (McQuaid), Terrance Cure (Geneva), Kevin Casey (Naples), Mychal Wilkes (Newark), Nick Boyd (Letchworth), Chad Smith (Livonia), Russell Stephens (Wayland-Cohocton), Ryan McAdam (Fairport), C.J. Lee (Pittsford Sutherland), Matthew Miller (Pittsford Sutherland), Isaiah Smalt (Campbell-Savona), Tom Ferron (Clyde-Savannah). Coaches: Joe Marchese (McQuaid), John Nally (Pittsford Sutherland).

GIRLS

Gold Team

Cassie Merrill (Houghton), Karen Crisanti (Geneva), Renee Whitmore (Romulus), Ashley Napoleone (Batavia Notre Dame), Katie Francis (Batavia Notre Dame), Kaitlin Kolb (York), Kristen Valentino (York), Sarah Hunt (Webster Schroeder), Ashley Cerniglia (Pittsford Sutherland), Ali Sharpe (Aquinas), Shakeia Wright (East), Jennifer Jones (Arkport), Ashley Cornett (Campbell-Savona), Suzanna DeFisher (Marion). Coaches: Damon Nicholson (Romulus), Dave Pero (Batavia Notre Dame).

Red Team

Amanda Williams (Cuba-Rushford), Amanda Baker (Newark), Erin Farney (South Seneca), Nicole Lockhart (Nazareth), Becca Malinowski (Livonia), Latoya Anderson (Greece Arcadia), Marisa Clark (Hilton), Erin Vess (Irondequoit), Danielle Bleecker (Pittsford Mendon), Danielle Graunke (Penfield), Jennifer Schmitt (Mercy), Brittany Cunningham (Wilson), Lauren Foster (Jasper-Troupsburg), Whitney Vitale (Red Creek). Coaches: Scott Smith (Greece Arcadia), Paul Forte (Bishop Kearney).

 

 

source: http://www.democratandchronicle.com/sports/high/0327633NP6M_sports.shtml